4 priežastys rinktis dviratį

dviraciaiDviračius lietuviai renkasi kaip alternatyvią, pigesnę, ekologišką transporto priemonę, bei kaip aktyvų laisvalaikio praleidimo būdą. Taigi kuo naudingi dviračiai:

  1. Sveika

Minti dviratį naudinga mūsų širdžiai ir kraujagyslių sistemai. Tai pats svarbiausias veiksnys, kadangi didžiausias mirtingumas mūsų šalyje yra nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų. Važinėjimasis dviračiu stiprina mūsų pagrindinį kūno variklį – širdį. Minant pedalus taip pat mažėja riebalinis audinys, išvengiama streso, geriau pasisavinamas deguonis, stiprinami apatinės kūno dalies raumenys, lavinama ištvermė, grūdinamas ir sustiprinamas organizmas. Dviratį patartina rinktis žmonėms, turintiems antsvorio. Ši priemonė padės ne tik sudeginti nereikalingas kalorijas, bet ir pagreitins medžiagų apykaitą, nuo kurios priklauso žmogaus kūno svoris. Svarbu tai, kad važiavimas dviračiu nėra toks žalingas mūsų sąnariams kaip, pavyzdžiui, bėgimas.

  1. Ekologiška

Dviratis nekelia triukšmo, neteršia aplinkos išmetamosiomis dujomis. Lietuvoje užregistruota daugiau kaip 1,7 mln. lengvųjų automobilių, kurie per metus išmeta į aplinkos orą daugiau kaip 160 000 tonų sveikatai kenksmingų ir šiltnamio efektą sukeliančių teršalų, tokių kaip kietosios dalelės, azoto oksidai, sieros oksidai, anglies dioksidas, angliavandeniliai ir kt.

  1. Ekonomiška

Dviračiu daug kur galima nuvažiuoti greičiau negu lengvuoju automobiliu ar viešuoju transportu, juk dviratininkui nebaisios nei automobilių spūstys, nei prasti keliai, dviračiui daug lengviau negu automobiliui rasti vietą namie ar aikštelę mieste. Ir, žinoma, dviračiui nereikia pilti brangiai kainuojančių degalų…

  1. Maloni pramoga

Dviračiai su malonumu ir gera nuotaika minami besigėrint žavingais Lietuvos vaizdais. Tačiau yra entuziastų, kuriems ši transporto reikalinga dėl itin stiprių potyrių. Taigi tokiems adrenalino mėgėjams rekomenduojami kalnų dviračiai. Kalnų dviračiai yra didžiausio pravažumo ir skirti visų tipų reljefui: žvyruotiems keliams, miško takams, kalnuotoms uolienų vietovėms. Šie dviračiai paprastai turi tvirtus rėmus, storas, grublėto protektoriaus padangas, amortizacijos sistemas sugeriančias smūgius važiuojant nelygiais keliais bei didesnį atstumą tarp žemės ir centrinės ašies, kuris padidina dviračio pravažumą. Skiriami tris skirtingi kalnų dviračių tipai: kietos pakabos (angl. Full rigid), su priekine amortizuojančia šake (angl. Hardtail) ir pilnos amortizacijos (angl. Full-suspension). Kalnų dviračiai būna skirtingu ratų dydžių: 26”, 27,5” ir 29”, tačiau jų visų rėmo dydis yra parenkamas vadovaujantis dviratininko ūgio ir kojos ilgio parametrais.

 

Tagged with: