Ko tikėtis alkoholio detoksikacijos metu?

Jei jūs ar jūsų mylimas žmogus kovoja su alkoholio vartojimo sutrikimu ir norite jį įveikti, pirmas ir svarbiausias žingsnis yra kreiptis į profesionalų pagalbą ir patarimus. Sprendimas įveikti savo AUD yra pagirtinas. Tai nėra lengva kelionė, bet tai būtinas žingsnis, jei norite pagerinti savo gyvenimo kokybę.

Nepriklausomai nuo to, kokia sunki jūsų priklausomybė gali atrodyti ar kaip beviltiškai jaučiatės, svarbu atsiminti, kad vilties yra. Dėka per pastaruosius kelis dešimtmečius padarytos pažangos priklausomybės gydymo srityje, pacientai turi geresnes galimybes ilgai pasveikti nei bet kada anksčiau.

Kas yra alkoholio detoksikacija?

Pirmasis visų priklausomybių gydymo etapas yra detoksikacijos procesas. Detoksikacija – medicininio gydymo laikotarpis, kuris dažniausiai apima konsultacijas, kurių metu žmogui padedama įveikti fizinę ir psichologinę priklausomybę nuo alkoholio. Alkoholio detoksikacija yra rimtas ir sudėtingas procesas, kuriam reikalinga gydytojų ar priklausomybės ligų specialistų parama ir patarimas. Alkoholio detoksikacijos niekada negalima atlikti savarankiškai, nes tai gali sukelti sunkių ar mirtinų komplikacijų.

Detoksikacijos procesas laikomas sunkiausia atsigavimo proceso dalimi. Daugelis žmonių vengia kreiptis pagalbos dėl alkoholio vartojimo sutrikimo, bijodami patirti alkoholio abstinencijos sindromą. Sindromo intensyvumas kiekvienam pacientui gali skirtis. Tai atsiranda nutraukus alkoholio vartojimą arba palaipsniui mažinant alkoholio vartojimą.

Detoksikacijos procesas paprastai trunka nuo 7 iki 10 dienų, o alkoholio nutraukimo simptomai paprastai išnyksta per vieną ar dvi savaites nuo detoksikacijos pradžios. Tačiau kai kuriems pacientams tai gali pasireikšti daug ilgiau, priklausomai nuo jų priklausomybės sunkumo.

Nutraukimo simptomai gali keistis greitai ir agresyviai, todėl svarbu detoksikuotis prižiūrint medicinos specialistams. Gydymo specialistai reabilitacijos įstaigoje gali padėti suvaldyti pasitraukimą naudodamiesi vaistais. Jūsų gydytojas nustatys geriausią stebėjimo ir medicininės intervencijos lygį, kurio jums prireiks, kad būtumėte saugūs ir stabilūs.

Ko tikėtis detoksikacijos metu?

Detox programos suteikia žmonėms saugią ir skatinančią aplinką įveikti pasitraukimą. Detoksikacijos proceso pradžioje medicinos personalas atidžiai įvertina pacientą dėl bet kokių fizinių ir psichikos problemų. Šio įvertinimo metu priklausomybės ligų specialistas surinks informaciją apie paciento ligos istoriją, priklausomybės sunkumą ir bet kokio kartu pasireiškiančio sutrikimo požymius, kad padėtų kiekvienam pacientui sukurti individualų detoksikacijos planą. Pacientai bus atidžiai stebimi viso proceso metu, siekiant užtikrinti, kad abstinencijos simptomai neprogresuotų ir paciento sveikata nenukentėtų.

Abstinencijos simptomai detoksikacijos metu

Detoksikacijos programos tikslas – padėti pacientams saugiai ir efektyviai įveikti alkoholio abstinencijos sindromą. Amerikos šeimos gydytojų akademija apibūdina tris galimus pasitraukimo etapus.

Pirma stadija (lengvi abstinencijos požymiai): simptomai yra galvos skausmas, nemiga, nerimas, rankų drebulys, virškinimo trakto sutrikimai ir širdies plakimas.

Antrasis etapas (vidutinio abstinencijos požymiai): Pirmosios stadijos simptomai yra lengvi simptomai, ne tik padidėjęs kraujospūdis ar širdies susitraukimų dažnis, bet ir sumišimas, lengva hipertermija ir greitas kvėpavimas.

Trečioji stadija (sunkūs abstinencijos požymiai): simptomai apima antros stadijos vidutinio sunkumo simptomus, be regos ar klausos haliucinacijų, traukulių, dezorientacijos ir dėmesio sutrikimo.

 

Be medicininio gydymo ir sveikatos priežiūros specialisto priežiūros šie simptomai gali greitai progresuoti.

Nors ir nedažnas, sunkiausias šalutinis abstinencijos poveikis yra Delirium Tremens (DT). DT yra gyvybei pavojinga būklė, kuri paprastai išsivysto per dvi ar penkias dienas po paskutinio gėrimo. Tačiau ši būklė paveikia tik apie penkis procentus pacientų, sergančių abstinencija. Negydomas delirium tremens gali sukelti širdies priepuolį, insultą ar net mirtį.

Alkoholio nutraukimo simptomai paprastai išnyksta per vieną ar dvi savaites nuo detoksikacijos pradžios. Tačiau kai kuriems pacientams tai gali pasireikšti daug ilgiau, priklausomai nuo jų priklausomybės sunkumo. Alkoholio nutraukimo simptomai gali keistis greitai ir agresyviai, todėl svarbu detoksikuotis prižiūrint medicinos specialistams.

IŠBLAIVINIMAS ŠIAULIAI, PANEVĖŽYS