buhalterine apskaita

Buhalterinės dilemos kuriant įmonę

Buhalterinės dilemos kuriant įmonę

Buhalterinė apskaita vienas svarbiausių sėkmingos įmonės veikimo elementų, tad natūralu, kad kuriant įmonę, tenka ne tik išrinkti įmonės pavadinimą, tačiau ir apsispręsti, kas vykdys buhalterinę apskaitą. Įkurti įmonę ir negalvoti apie buhalteriją būtų nelogiška. O galvoti yra apie ką, pirmiausia reikia apsispręsti, kas vykdys apskaitą – samdomas buhalteris ar paslaugų įmonė.

Buhalterinės apskaitos niuansai truputį skiriasi priklausomai nuo įmonės veiklos rūšies ir statuso (UAB, AB, MB ir pan.), tačiau ne tiek smarkiai, jog tai darytų įtaką pasirinkimui. Todėl verta peržiūrėti šių pasirinkimų privalumus ir trūkumus.

Darbų apimtis

Ką tik įkurtoje, nedidelėje įmonėje, darbų apimtys yra mažos, todėl samdomas buhalteris neturi daug darbo, jo išlaikymas tampa per brangus įmonei. O samdyti pusei ar ketvirtadaliui etato sudėtinga – nėra buhalterių sutinkančių taip dirbti per kelias įmones. Tokiu atveju, buhalterinės apskaitos įmonės yra naudingesnės, joms galima patikėti darbus ir mokėti tik už atliekamų darbų apimtis. Patogu ir tuomet, kai darbų apimtys keičiasi priklausomai nuo sezono.

Atsakymo greitis

Kuomet buhalteriniai duomenys yra svarbus informacijos šaltinis, darant vadybinius sprendimus, reikalingas žmogus, galintis analizuoti ir komentuoti situaciją realiu laiku. Todėl samdomas buhalteris, esantis darbo vietoje, visuomet greičiau gebės peržiūrėti, įsigilinti ir jam buhalterinės apskaitos niuansai bus labiau suprantami, nei buhalterinių paslaugų įmonei.

Darbuotojų kaita

Norint įkurti ir išplėtoti įmonės veiklą, reikalingas stabilumas, žinojimas, jog patikimas darbuotojas netikėtai  neišeis iš darbo ar neužtruks atostogose. Todėl vengiant darbuotojų kaitos ir siekiant užtikrinti nenutrūkstamą buhalterijos darbą, samdomos įmonės, teikiančios  buhalterines paslaugas. Įmonė sugeba užtikrinti, jog bet kada, bet kuris įmonės darbuotojas galėtų imtis darbų nedelsiant, be pertraukų ir atostogų. Tai patogu ir verslui – nereikia mokėti atostoginių ar išeitinių kompensacijų.

Taigi, apibendrinant, galima daryti išvadą, jog daug daugiau nei buhalterinės apskaitos niuansai lemia sprendimus kam patikėti gyvybiškai svarbų įmonės valdymo organo, buhalterijos vairą. Nepaisant pasirinkimo, įmonės vadovas visuomet yra atskaitingas už buhalterinę apskaitą ir jos teisingumą, todėl visuomet turi atsakingai žiūrėti į tokius pasirinkimus.