Dviračių stabdžiai tai yra būtinybė

dviraciu stabdziaiDviračių stabdžiai, tai nėra prabanga, tai yra būtinybė. Nuo to kokie stabdžiai bus sumontuoti jūsų dviratyje priklausys ir jūsų saugumas važiuojant šiuo dviračiu. Egzistuoja kelios stabdžių rūšys, tai yra diskiniai stabdžiai ir būgniniai, tačiau šiomis dienomis šie stabdžiai jau netenka savo populiarumo.

Šiais laikais labai populiarūs yra diskiniai dviračių stabdžiai. Stabdymo procesas vyksta tokiu pačiu būdu kaip ir stabdymas naudojant ratlankių stabdžius, tačiau yra suspaudžiamas diskas, kuris yra specialiai sumontuotas dviračių stabdžių sistemoje. Diskinių stabdžių privalumai:

  • Ilgai stabdant dviračio ratlankiai nesusitrina;
  • Diskiniams stabdžiams yra nebaisūs aštuonetai;
  • Šie dviračių stabdžiai jums tarnaus ilgiau, nei ratlankių stabdžiai, kaladėlės ne taip greitai susitrins;
  • Stabdymas vyksta kur kas sklandžiau;
  • Ilgai stabdant kaista ne ratlankiai, o sraigtai;
  • Dviračių stabdžiai gerai veikia bet kokiomis oro sąlygomis.

Kokius dviračių stabdžius geriausia yra pasirinkti priklauso nuo to kokiu stiliumi jūs važiuojate ir kokia yra kelionės trukmė. Jei jums nėra svarbi kaina tokiu atveju drąsiai pasirinkite hidraulinius stabdžius ir jie jūsų nenuvils, kadangi jūs negalėsite atsidžiaugti stabdymo tolygumu ir stabdymo rankenėlės judėjimu. Galėsite šiuos stabdžius naudoti važiuodami bet kuriuo reljefu ir bet kokiu metu laiku. Įsiminkite tik vieną dalyką būdami toli nuo civilizacijos jūs tokių stabdžių savarankiškai negalėsite pataisyti.

Daugelis žmonių teikia pirmenybę diskiniams stabdžiams, jie yra geresni, jų moduliacija yra geresnė, jie jums tarnaus ilgaamžiškiau. Prie visų dviračių stabdžių yra būtina įprasti, reikia juos pajausti, kaip ir bet kurią kitą dviračio dalį. Jau po savaitės jūs visiškai priprasite prie naujų dviračio stabdžių. Labai svarbu laiku pakeisti dviračių kaladėles, juk stabdžiai tai yra ta dalis, kuri reikalauja tikrinimo prieš kiekvieną kelionę, kad būtų užtikrintas jūsų saugumas važiuojant. Dviračių stabdžiai taip pat kartais reikalauja jų nustatymo ir reguliavimo. Žinoma, naujokams tai yra nepaprasta procedūra, jums teks šiek tiek pasidarbuoti, kad suprastumėte ką būtent jums reikia pasukti. Tačiau be jokių abejonių dviračių stabdžiai iš jūsų pareikalaus atsakomybės juos pasirenkant, todėl jums bus reikalinga sėkmė. Atlikite teisingą pasirinkimą.