Jaukios sodui skirtos terasos

Sodui skirtos  terasos

                       Žinoma, savas namas  turi ne vieną privalumą ir  vienas iš jų  tas, kad jūs namą galėsite įrengti taip, kaip norėsite.  Namas  gali  būti  kelių  aukštų, plytinis, medinis, akmeninis, su dideliais arba siaurais langais. Taigi  viskas  priklauso tik nuo jūsų.  Tačiau svarbiausia  tai jūsų sodas, kuris  yra  šalia namo, tai jūsų pasodintos gėlės ir takeliai.  Jūs dar turite  vietos tokiu  atveju  jums  puikiai  tiks  sodui skirtos terasos, kurios  suteiks galimybę grožėtis jūsų darbo vaisiais.  Kas  gi tai yra terasa ir kam  ji reikalinga?  Sodui  skirtos terasos tai yra  aikštelės, kurios yra montuojamos žemės lygyje arba šiek tiek  aukščiau.  Tai nėra  namo dalis ir gali  būti statoma tiek šalia namo, tiek ir visiškai atskirai nuo jo.  Terasa gali būti atvira arba gali turėti  stogą, kuris bus montuojamas  ant stulpo.  Be to,  terasa nėra  šildoma, todėl iš esmės tai yra  vasaros poilsiui  skirta  aikštelė. Svarbiausia  terasai žinoma yra  išvaizda.  Jos gali  tiesiog kabėti ir atrodyti tiesiog nepakartojamai.  Sėdėti tokioje terasoje  bus  be galo malonu ir jauku.  Bet kuris  žmogus, kuris pastatė savo namą, anksčiau ar vėliau  nuspręs, kad jam yra reikalinga terasa. Tai yra  geras  sprendimas, kadangi terasoje galima  atsigerti puodelį arbatos, bei stebėti, kaip lėtai leidžiasi saulė, bendrauti su  draugais ir artimaisiais, o galbūt tiesiog pasisėdėti  apmąstant  dienos įvykius stebint kaip lyja.  Terasa šalia namo  padės  sukurti  nepakartojamą  atmosferą ir suteiks galimybę  mėgautis gamta  net jei lauke prastas oras.
Prieš pradedant  statyti terasą savo  sode jums reikėtų išsiaiškinti koks  gi yra skirtumas tarp sodui skirtos terasos ir  verandos. Juk daugeliui  tai yra praktiškai tas pats. Taigi  sąvoka  terasa išvertus  iš lotynų kalbos reiškia žemę.  Tai yra atvira aikštelė, kuri yra statoma  ant specialiai  tam paruošto pagrindo. Terasa  gali turėti stogą arba  aptvėrimą.   Tačiau  veranda tai yra  patalpa, kyri yra ribojama  sienomis, dažniausiai, jos yra įstiklinamos.  Be to, veranda  visada  patenka  į namo sudėtį. Jos apšildytas variantas  suteikia galimybę  ženkliai  padidinti  savo valdas ir tuo pačiu  savininkas gali gauti  papildomą  gyvenamąją  vietą.  Pagal tvirtinimo  būdą terasa gali  būti statoma  prie vienos namo pusės arba gali būti statoma  antrame aukšte.  Tačiau dažniausiai terasos turi  stogelius  šalia  gyvenamojo namo.  Aptvėrimui naudojamos konstrukcijos charakteris ir rūšis gali būti įvairus. Tai gali  būti atviros aikštelės, kurios  turi ribotą  perimetrą arba gali būti papildomos įvairiais  vijokliniais  augalais. Taip pat terasos  gali turėti aptvėrimus šonuose ir stogą, kuris gali būti sujungiamas su pagrindiniu namo stogu, tačiau jis gali būti  ir savarankiškas, visiškai nesusietas  su namu.

Jei  sodui skirtos terasos  pagrindo aukštis  yra  iki metro, tokiu atveju būtinai turi  būti  montuojami aptvėrimai.   Įprastai šoninės  sienos tai yra mediniai  ekranai. Jos  gali atrodyti estetiškai arba gali suteikti  patikimą  apsaugą nuo  svetimų žmonių žvilgsnių ir kepinančios saulės. Sodui skirtos terasos gali būti viename lygyje  kartu su namo pamatais ir tuo pačiu gali sudaryti vieną statybinę konstrukciją.  Įdomus  variantas, kuris gali būti įrengtas  jūsų  sode  tai yra terasos  sudarytos iš kelių aikštelių, tai bus tarsi kaskadinis  nusileidimas.  Iš tiesų terasa  gali tapti  ir tikriausiai taps puikia jūsų  sodo puošmena ir jaukiu kampeliu, kuriame jūs galėsite patogiai, jaukiai pailsėti savo šeimos  ir draugų  rate.