Karkasinio namo šiltinimas

karkasinio namo šiltinimasKarkasinio namo šiltinimas yra būtinas šiam statiniui, kad ir kaip būtų teigiama, jog toks gyvenamasis būstas pasižymi šiltumu. Būtent dėl tokios savybės ir yra labai svarbus kokybiškas, su tinkamomis medžiagomis atliktas karkasinio namo šiltinimas.

Karkasiniai namai kartais dar vadinami skydiniais namais – tai yra tokios pačios statybų technologijos rezultatas, nesuklysite bet kuriuo terminu vadindami tokį statinį. Statybų ekspertai tvirtina, jog jis yra vienas ekonomiškiausių, kokybiškiausių bei racionaliausių iš gyvenamojo būsto statybų variantų. Manoma, kad karkasinis namas gali gyvuoti maždaug iki 200 metų. Nuo pirmųjų karkasinių namų statybos Lietuvoje pradžios jau praėjo beveik 20 metų, o toks laikotarpis jau tinkamas įvertinti pliusus ir minusus.

Karkasiniai namai pasižymi šiomis teigiamomis savybėmis:

gera šilumos izoliacija,

energetiniu taupumu,

sparčia statyba,

pamatų pigumu (lyginant su mūrinio statinio),

apribojimų namo išplanavimui ir dizainui nebuvimu,

geru kainos ir kokybės santykiu,

architektūrine įvairove,

ekologiškumu (tai yra pats sveikiausias namas, nes statomas iš medienos, o jei šiltinimui naudojama ekovata, net ir ji vertinama kaip ekologiška; taigi visas statinys savo gyventojams suteiks sveikas gyvenimo sąlygas).

Karkasinio namo statybų eiga

Karkasinio statinio namo pagrindas yra medinis karkasas, kuris gaminamas iš 12 – 15% drėgnumo pjautinės obliuotos spygliuočių medienos.

Atsižvelgiant į šeimininkų poreikius pirmiausia yra suderinamas namo projektas. Galbūt ir atrodo ne laiku, tačiau jau tuomet reikėtų aptarti sienų ir atskirų mazgų sandarumo klausimus. Kai projektas jau yra patvirtintas, tuomet visi darbai yra perduodami gamyklai. Būtent jos cechuose, o ne statybų aikštelėje, gimsta karkasiniai namai. Čia pirmiausia atskirais elementais yra gaminamoslauko sienos, pertvaros, perdangos bei stogo konstrukcija, o tokie darbai su visa patikrinimo kontrole užtrunka maždaug mėnesį.

Tokie gamykloje surinkti skydai (dažniausiai jau ir su daline apdaila) atvežami į sklypą, kuriame jau būna įrengti pamatai (monolitiniai arba gręžtiniai). Jie gali būti ne tokie stiprūs kaip daromi mūriniams statiniams, nes karkasinis namas yra gana lengvos konstrukcijos.

Vandentiekis, kanalizacija, elektra bei šildymo sistema įrengiami sienų viduje.

Tuomet išorėje yra tvirtinamas garo izoliacinis sluoksnis, kuris apsaugo konstrukciją nuo vėjo bei drėgmės. Jis taip pat suteikia sąlygas iš vidaus išleisti drėgmės garus, dėl ko mediena ir apšiltinimo medžiaga išlieka sausomis.

Stogo karkasas yra montuojamas iš 5 cm storio ir 20 cm pločio lauko sąlygomis išdžiovintų ir nekalibruotų gegnių

Kuomet skydai pagal brėžinius jau yra surinkti į bendrą karkasą, reikalingas karkasinio namo šiltinimas. Atlikus izoliavimo darbus, sekantis s yra išorės apdaila, kurią galima rinktis pagal pageidavimus: apdailos plokštes, klinkerio plyteles, medines dailylentes, plytas ar dekoratyvinį tinką bei kt.

Viduje namo tvirtinamos gipso kartono plokštės ir daroma pasirinkta apdaila.

Karkasinio namo šiltinimas galimas naudojant šias izoliacines medžiagas:

polistirolu

termo vata

mineralinė vata (lengvai įspraudžiama tarp karkasinių sienų)

ekovata (sudarydama besiūlę konstrukciją suteikia galimybę maksimaliai apšiltinti net menkiausias ertmes).

Izoliacinės karkasinio namo medžiagos turi pasižymėti:

  • Efektyviu šilumos sulaikymu;
  • Gera garso izoliacija;
  • Ekonomiškumu;
  • Šiltinimo darbų sparta ir nesudėtingumu.

Išorines karkasinio namo sienas rekomenduojama šiltinti termovatos sluoksniu (pirmiausia yra purškiama termovata, o vėliau yra dedamos vidinės apdailos plokštės). Termovata taip pat dedama ir į namo perdangą. Viso karkasinio namo konstrukcija užpildoma termoputomis arba mineraline vata.