Kodėl verta rinktis Kauną?

parduodami butai KaunePreliminariais Registrų centro duomenimis, 2014 metų antrąjį ketvirtį Kaune parduota apie 1100 butų, t.y., 6 % daugiau negu pirmąjį ketvirtį. Parduodami nauji butai Kaune domina ne tik čia gimusius, augusius ar studijavusius – į laikinąją sostinę susigundo kraustytis ir Vilniaus gyventojai. Daugelis jų domisi, kokie parduodami butai Kaune ir šį miestą, kaip patys teigia, renkasi dėl pigesnio pragyvenimo, ramesnio gyvenimo tempo bei mažesnių transporto „kamščių“ bei čia dominuojančios lietuvių kalbos. Tad kuo ypatingas Kaunas?

Dabartinėje Kauno senamiesčio vietoje, Nemuno ir Neries santakoje, žmonių gyventa dar žiloje senovėje. Gyvenvietė, iš kurios išaugo Kauno miestas, metraštininkų pirmą kartą paminėta 1361 m. Kryžiuočių antpuoliams atremti XIII a. pabaigoje buvo pastatyta mūro pilis, tapusi svarbia miesto gynybos sistemos dalimi. Daug mūšių mena jos apgriuvusios sienos. 1408 m. Vytautas suteikė Kauno miestui Magdeburgo teises. Nuo tada Kaunas pradėjo sparčiai augti, didėjo jo kaip prekybos su Vakarų Europa centro bei uosto svarba. 1441 m. pasirašius Hanzos sutartį, Hanzos miestų pirkliai atidarė kontorą, veikusią iki 1532 m. Jau XVI a. pastatyta pirmoji mokykla, viešoji ligoninė, vaistinė ir amžiaus pabaigoje Kaunas tapo vienas iš geriausiai suformuotų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės miestų.

O kaip yra šiandien? Šiuo metu Kaunas – antras pagal dydį Lietuvos miestas (304 012 gyventojų), apskrities centras. Nuo sostinės jis nutolęs apie 100 kilometrų, nuo didžiausio šalies uosto Klaipėdos – 212 kilometrų. Kaunas randasi pagrindinių Lietuvos susisiekimo kelių sankryžoje. Kaunas – stambus geležinkelio mazgas, šalia jo randasi ir oro uostas.

Kaunas – ne tik senų tradicijų miestas, bet ir stambus mokslo, verslo, pramonės ir kultūros centras, atviras bendradarbiavimui, imlus inovacijoms bei patrauklus investicijoms. Pagal materialinių ir tiesioginių užsienio investicijų dydį ir jų augimo tempus Kaunas Lietuvoje patenka į pirmąjį trejetuką – tradiciškai nusileidžia Vilniui ir rungtyniauja su Klaipėda. Didžiąją rinkos dalį maisto ir ne maisto prekių sektoriuje užima prekybos tinklus turinčios įmonės. Analizuojant stambių tiek maisto, tiek ne maisto prekių parduotuvių aglomeraciją miesto teritorijoje, nustatyta, kad didžiausia jų koncentracija Dainavos, Pramonės, Eigulių-Kalniečių, Šilainių mikrorajonuose ir Savanorių prospekte.

Kauno, kaip antrojo šalies miesto statusas, Senamiesčio architektūrinė vertė, didelis skaičius įvairių muziejų, teatrų, apgyvendinimo įmonių infrastruktūra, kultūriniai renginiai, turizmo informacijos centrai ir turizmo paslaugas teikiančios įmonės atkreipia šalies ir užsienio turistų dėmesį.

Miesto teritorijoje randasi 13 miesto parkų,

Dėl palankiai susiklosčiusių miestui istorinių sąlygų Kaunas, lyginant su Vilniaus ir Klaipėdos miestais, pagal tautinę sudėtį yra pats lietuviškiausias – net 93,6 proc. gyventojų yra lietuviai.