Poilsis Šventojoje

poilsis šventojojeŠventoji – tai poilsis, ramybė, jūra, kerintys saulėlydžiai be skubėjimo ir streso. Visa tai gaivina, vilioja, teikia neįkainojamą palaimą kūnui ir sielai.
Iki šios būklės, atrodo, trūksta kažko visai nedaug, tačiau ar visuomet pasinaudojame visomis galimybėmis pailsėti nuo kasdienybės, nuo varginančio tempo bei streso kupino darbo? Juk 11 mėnesių spartaus gyvenimo ir krūvio sudėtinga „neutralizuoti“ vos keliomis savaitėmis atostogų, per kurias taip pat ne tik ilsimės, bet skubame atlikti nebaigtų darbų, spręsti dar likusiųjų problemų ir pan.

Pervargimo pavojai
Tuomet kaip pailsinti ištisus metus kantriai mūsų užgaidas tenkinusį kūną, kaip atpalaiduoti mintis ir apskritai – kaip ilsėtis, kad gyvenimo negandos nepaliktų pėdsakų mūsų sveikatoje, o ypač – nervų sistemoje?
Medikai sunerimę, kad kasmet vis daugiau ligonių atsiranda nervų sistemos ir psichiatrijos skyriuose. Viso to priežastis – pervargusi, tinkamai nepailsėjusi nervų sistema, perkrauta emocijomis, išgyvenimais, stresu.
Paminėtina, kad visavertei gyvenimo kokybei būtinas ir poilsis. Deja, mūsų tautiečiai vis daugiau laiko skiria darbui, dėl finansinės gerovės darbuodamiesi net keliose darbovietėse arba keliais etatais. Likusi paros dalis dažnai skiriama ne širdžiai mielai veiklai, fiziniam ir dvasiniam poilsiui, bet kitai varginanačiai rutinai – namų tvarkymui, skalbimui, valgio gaminimui, t. y. įvairiems kasdieniškiems darbams, kurie, nuolat atliekami, gali sukelti ne tik neigiamas emocijas, bet kartais pastūmėti ir į depresiją.

Poilsio būtinybė
Suprantama, kas mėnesį nepavyks turėti atostogų ir jas praleisti vis kitoje aplinkoje, tačiau kiekvienam žmogui būtina susirasti tik jam malonią veiklą, kuri suteiktų kasdienybei kitą atspalvį. Vienintelio poilsio recepto nėra ir būti negal, nes kiekvienam yra skirtingai miela veikla: žvejyba, sportas, važinėjimas dviračiu, mezgimas, užsiėmimai sode, gėlynų priežiūra, skaitymas ir t.t. Būtina susirasti sau daugiausiai malonumo teikiančią veiklą ir taip susidėlioti dienotvarkę, kad joje atsirastų kažkiek laiko maloniems užsiėmimams, tačiau pirmiausia žmogus pats privalo įsisąmoninti, kad jam tai yra būtina. Ne skubėti, lėkti ir užsiciklinus „suktis“ rate, bet atrasti nors nedidelį laiko tarpelį stabtelėjimui, kuris tarsi „perkrautų“ lyg kompiuteris žmogaus mąstymą, pašalintų nuovargį, skatintų pozityvias mintis ir naują dieną visada pasitikti su šypsena.

Savaitgalio poilsis Šventojoje
Svarbu tinkamai praleisti savaitgalius. Juk nuo penktadienio popietės iki sekmadienio vakaro yra pakankamas laikas kokybiškai suplanuotam poilsiui. Juk poilsio kūnui bei sielai nauda gali būti vertinama taip, kaip pats žmogus jį susiorganizuos, kaip pasirinks tai, kas labiausiai gali teikti malonių įspūdžių ir, svarbiausia, – blokuotų mintis apie darbą.
Kiekvieną savaitgalį, – nesvarbu, koks oras už lango, – vertinga atsigauti pajūryje. Šventoji yra būtent ta vieta, kur nevargins žmonių srautas, kur yra galimybė apsigyventi ištisus metus, išsinuomojus šildomą butą ar kambarius.
Pasivaikščiojimai prie jūros, įspūdingos bangos, gaivus pajūrio oras, pasivažinėjimai dviračiais pušyne. Nepakartojamas laikas, skirtas pokalbiams su šeimos nariais ir daugelis kitų malonių akimirkų, praleistų šiame nuostabiame kurorte, pavers savaitgalį visiškai kitokiu, nei tektų praleisti namuose su dulkių siurbliu rankose. Tuomet nauja darbo savaitė prasidės džiugia ir pakilia nuotaika, su nauju įkvėpimu, pailsėjusiu ir atsigavusiu kūnu bei gaiviomis, tarsi pajūrio oras, mintimis.