Slauga namuose turi būti atliekama pagal tam tikras taisykles

Slauga namuose

Jei jūsų namuose nutiko tokia nelaimė ir staiga  atsirado ligonis jam be jokių abejonių bus reikalinga slauga. Tačiau  jūs visada  turite pasirinkimo teisę ir galite  rinktis tarp  to, kad slaugymą  atliksite jūs ir tarp to, kad slauga namuose bus atliekama  su profesionalų pagalba.  Ir  drąsiai galima  pasakyti, kad patikėti  ligonį geriau profesionalui, kadangi priešingu atveju  jūs patys ligonį turėsite  prižiūrėti net 24 valandas per parą. Tai jss gali labai varginti, ne tik fiziškai, tačiau taip pat  ir morališkai. O tai ir yra labiausiai  gąsdinantis dalykas. Profesionali  slauga namuose padės ligoniui palaikyti tinkamą dienos režimą, o tai gali padaryti teigiamą įtaką gydymui.  Režimas  ligoniui gali suteikti pasitikėjimo, bei saugumo jausmą.  Kai yra atliekamas  slaugymas atitinkamai turi būti garantuojama ligonio nepriklausomybė, jis  turi kaip galima  ilgiau išlikti nepriklausomas tai  palengvins  ne tik slaugos procesą, tačiau pacientas  išlaikys savigarbos jausmą. Kai ligonis yra saugomas atitinkamai turi būti išsaugomas ligonio savigarbos jausmas.  Žmogus, kuris  bus prižiūrimas turi būti gerbiamas, jis turi būti laikomas asmenybe, neturi būti  vengiama jausmų.  Jūsų santykis su ligoniu atitinkamai padarys įtaką jo savijautai.  Visada gerbkite ligonį, būkite kantrūs, bei  neaptarinėkite ligonio būklės, kai jis yra šalia.  Taip pat  slaugos metu profesionalas visada  turi vengti konfliktų  su pacientu. Juk  konfliktai sukelia  įtampą, stresą, ne tik  ligoniui, tačiau ir jums.   Mėginkite išsaugoti savo ramybę, kad ir kokia situacija nutiktų. Jokiu būdu neparodykite savo pykčio, nusvylimo ir  sudirgimo.  Jūs  visada  turite  suprasti, kad čia yra  kalta liga, o ne pats žmogus.

Kai  bus atliekama slauga namuose profesionalas taip pat turi nuolat mėginti privilioti paciento dėmesį,  suteikiant jiems paprastas užduotis.  Ligonis  jei tik tai yra įmanoma  turi  būti kažkuo užimtas,   veikla turi būti  lengva ir prieinama.  Jokiu būdu pacientui nereikia   duoti labai sudėtingų užduočių. Tokie  uždaviniai, kuriuos  bus neįmanoma  atlikti gali sukelti stresą ir  tai gali  pabloginti žmogaus sveikatos būklę.  Sukurkite tokias sąlygas, kad ligonis galėtų save išreikšti maksimaliai  kaip tai yra įmanoma.  Taip pat pasirūpinkite, kad namuose  būtų saugu. Tokios ligos kaip atminties  praradimas ir  judesių koordinacijos  sutrikimas padidina  riziką gauti traumas. Taigi  slauga namuose turi būti atliekama tokiu  būdu, kad   namai būtų kaip galima saugesni.  Taip pat būtinai turi  būti palaikomas bendravimas su pacientais.  Kai  liga vystosi atitinkamai tai palaipsniui tampa  vis  sudėtingiau ir taps  sudėtingiau prižiūrėti  ligonį.  Iš anksto reikia patikrint paciento regėjimą ir klausą, jei to reikia  verta  užsakyti  stiprius akinius ir klausos aparatą.

Kai yra bendraujama  su klientu yra  rekomenduojama su juo  kalbėti pagarbiai, reikia kalbėti aiškiai, lėtai, akis į akį, bei laikyti galvą akių lygyje.  Be to, slauga namuose turi  būti atliekama su meile ir su  šiluma,  ligonis  visada  turi  būti atidžiai išklausomas ir jaustis prižiūrimas.  Svarbiausia visada  išlikite  ramūs, kai  atliksite slaugos darbus, nerodykite savo baimės arba  sutrikimo.  Visais įmanomais būdais verta vengti atsakomosios agresijos, jokiu  būdu nevartokite grasinančio ir teisiančio  balso tono.  Taip pat neverta  būti šalia  ligonio per arti, turite surasti tinkamą ir priimtiną atstumą kontaktuoti.  Taip pat yra  labai svarbu parodyti, kad  jūs suprantate ligonio jausmus. Jokiu būdu nepriminkite ligoniui, kad jis  jau uždavė vieną  arba kitą klausimą.  Jei ligonis  dažnai atlieka stereotipinius judesius jam galima kažką  duoti kuo galėtų užsiimti jo rankos, pavyzdžiui minkštą kamuoliuką  arba ką nors kitą.