Sodyba vestuvėms. Kokią pasirinkti?

sodyba vestuvemsSodybą vestuvėms dažniausiai renkasi tie vestuves planuojantys jaunavedžiai, kurie nori švęsti gamtos apsuptyje, šventę kurti ne tik sau, bet ir gausiam būriui svečių, o pačioje sodyboje atrasti viską, ko gali prireikt tokiai šventei. Koks šiuo metu yra sodybų vestuvėms Lietuvoje pasirinkimas? Ką jos siūlo, norėdamos pranokti konkurentus? Ar visuomet gausi sodybų vestuvėms paslaugų pasiūla su kaupu patenkina klientų poreikius, ar tik, kaip dauguma Lietuvoje, „kažką veikia“, kad suvaidintų pastangas?

Pirmiausia, kuo suvilioja visos lietuviškos sodybos, numojamos vestuvėms ar kitokiems pobūviams, yra ją supanti gamta. Kuo ji žavingesnė, kuo joje yra daugiau laisvės poilsiui bei pramogoms, kuo vaizdingesnė supanti sodybos teritorija, tikėtina, tuo dažniau į ją užsuka švenčių dalyviai. Taip jau įprasta, kad lietuvio dvasiai labai artima gamtos vienovė ir ji dažnai tampa ne tik daugybei šventės dalyvių, bet ir vienatvės akimirkomis. Dažnai šalia sodybos vestuvėms itin patraukliai tyvuliuoja ežeras, o tai tampa svečių maudynių, pasiplaukiojimo valtimi vieta, jaunavedžiams tai puikus natūralus fonas romantiškoms nuotraukoms.

Antra, kas žavi arba, atvirkščiai, iš karto pamačius norisi apsisukt ir išeit, yra pačios sodybos stilius, interjeras, aplinka viduje. Naujai statomos ar iš seniau išlikusios sodybos siūlo švęsti įvairioje aplinkoje: etnografiniais elementais dekoruotose medinėse, rąstinėse sodybose; kaimo turizmo sodybose, kartais apipavidalintose pačiu pigiausiu stiliumi; „dvarais“ pavadintose naujai statytose sodybose, kurios tikrai nėra šimtmečius menantys tikrieji dvarai. Jei artimas liaudiškas stilius, jaunavedžiai pirmąją naktį netgi gali praleisti senoviškame klėtyje, o tokia lietuvių liaudies aplinka šventėms Lietuvoje itin mėgiama jau daugelį metų. Naujoviškai, moderniai, prabangiai įrengtose sodybose (ar kaip vadinama – dvaruose, tačiau juk ne pavadinime esmė) yra visiškai kitoks interjeras, dvelkiantis kitokia senove ir labiau tinkantis tuoktuvių šventei, įsimintinoms nuotraukoms, neišdylantiems įspūdžiams.

Kadangi visos mūsų šalyje nuomojamos sodybos vestuvėms labai skiriasi, tad, norint pasirinkti savajai šventei pačią tinkamiausią pagal poreikius (pirmiausia, žinoma, patiems būsimiems jaunavedžiams juos išsiaiškinus), teks jas visas aplankyti ir realiai įsitikinti vaizdu. Apie paslaugų kokybę daug atsiliepimų galima surasti internete arba tiesiog susisiekus su ten šventusiais žmonėmis, gavus jų kontaktus. Nusivilti, žinoma, tokios šventės metu būtų labai skaudu, nes naujos šventės nebesuorganizuosi, taisant jos klaidas ir bandant išvengt nesklandumų…