Stogų šiltinimas

Kadangi stogas yra atitveriantis namo elementas, todėl jos naudojimo metu ją labai dažnai paveiki temperatūros svyravimai, stogas turi ištverti įvairiausius klimato sąlygų svyravimus. Todėl norint patalpai užtikrinti maksimalų patogumą yra būtina labai kruopščiai atsižvelgti į izoliuojančios medžiagos skirtos stogui pasirinkimą. Tai yra ypatingai aktualų įvairioms stogų rūšims, ypatingai toms, kurios turi metalinę dangą. Kai yra tinkamai pasirenkama šiltinimui naudojama medžiaga ir kokybiškai atliekamas stogų šiltinimas įvyksta ženklus terminio pasipriešinimo padidėjimas. Šis parametras ženkliai sumažina šilumos praradimo rodiklius ir atitinkamai sumažina iš;aidas, kurios yra susijusios su jūsų namo šiltinimu. Šilumą izoliuojančios medžiagos skirtos stogui turi būti labai atsparios mechaniniam poveikiui, pavyzdžiui sluoksnių suspaudimui. Šios labai svarbios šiltinimo medžiagos savybės pašalina šilumą izoliuojančio sluoksnio pažeidimą, kai yra jaučiamas sniego krūvis, bei kai stogą veikia vėjas. Šiais laikais, kai yra atliekamas stogų šiltinimas yra naudojamos tik šiuolaikiškos medžiagos, kurios yra fiksuojamos su specialių klijų pagalba. Tokiu pat būdu įvyksta ir lubų apšiltinimas, kuris padeda  sutaupyti energiją, bei suteikia papildomą garso izoliaciją. Koks yra stogų šiltinimo technologinis procesas? Stogo šiltinimo darbai yra sudaryti iš tokių darbų kaip netinkamos stogų dangos pašalinimas ir įvairių konstrukcijos elementų hermetizacija. Šie veiksmai yra skirti tam, kad būtų  atkurtos šilumos ir hidro izoliacijos savybės. Baigiamasis ir vienas iš svarbiausių etapų yra visos stogo sistemos apdorojimas polimerinėmis medžiagomis.

Stogo minkštosios dangos remontavimas technologiškai yra pakankamai panašus. Visų pirma yra išmatuojamas senas hidro izoliuojantis sluoksnis tada yra atliekami montavimo ir hidro izoliacijos stogų montavimo darbai. Priklausomai nuo pažeidimo lygio minkštos stogų dangos remonto darbai pakeičia cementinę dangą ir šiltinimo sluoksnį. Jei reikia stogų šiltinimas gali būti atliekamas naudojant efektyvesnes medžiagas. Tiek montavimas, tiek ir remontas yra sudaryti iš tokių darbų kaip medžiagos montavimas į tarpus, kurie yra tarp stogo. Šiltinimo sluoksnis gali būti montuojamas vienu arba keliais sluoksniais, viskas priklauso no to koks šilumos pralaidumo koeficientas yra reikalingas, kas diktuos geriausias stogo naudojimo savybes. Tačiau bet kokiu atveju, kai yra atliekamas stogų šiltinimas sluoksnis neturi būti mažesnis nei 10 cm. Kai yra sumontuojama ir fiksuojama izoliuojanti medžiaga ji yra uždengiama garus izoliuojančia plėvele. Po to, priklausomai nuo namo paskirties yra atliekama apsauga naudojant gipso kartoną arba kitas apdailos medžiagas. Vidinė šiltinimo pusė turi būti apsaugota hidro izoliuojančiu sluoksniu. Šiam tikslui įgyvendinti egzistuoja specialios medžiagos, kondensatinės membranos. Jos yra fiksuojamos tiesiogiai prie gegnių. Kai kuriais atvejais, tačiau ne visada tarp šiltinimo medžiagos ir membranos yra paliekamas tarpas, tai priklauso no to kokia apsauginė plėvelė yra naudojama. Prieš tai, kai yra atliekamas montavimas pasirenkami bėgiai, kurie bus 5 cm storio.

Kai yra kalbama apie tai kas yra stogų šiltinimas egzistuoja pačios įvairiausios nuomonės, tačiau dažniausiai specialistai mano, kad turi būti pasirenkamos tokios izoliuojančios medžiagos, kurios pasižymi labai aukštu garų pralaidumo lygiu. Kitais žodžiais tariant šilumą izoliuojantis sluoksnis turi laisvai praleisti vandens garus. O šiais parametrais pasižymi tikrai kokybiškos medžiagos. Taigi visi stogų šiltinimo darbai turi būti atliekami labai atsakingai ir kruopščiai. Kadangi jūsų naudojama šilumos medžiaga gali praleisti garus atitinkamai gegnių sistema turi galimybę kvėpuoti. Tai daro teigiamą įtaką atraminės konstrukcijos vientisumui ir jos kokybiško naudojimo laikui. Nuo to taip pat priklausys ir šiluma jūsų namuose.